Lehet, hogy többször jártál már Thaiföldön, lehet, még csak most gondolkozol az első utadon, egy biztos, sok mindent csak akkor tudhatsz meg az országról, a thai emberekről, ha néhány hónapot eltöltesz köztük. JohnnyVagabond, egy utazási blogger, hónapokat töltött Thaiföldön és a blogján tette az alábbi megállapításokat.
Mindig Buddha Ünnep van. Ha például meg akarod látogatni a Királyi Palotát Bangkokban, szinte biztos, hogy összefutsz egy önzetlen segítővel, aki meggyőz róla, hogy a palota zárva van ma, mert ma Buddha Ünnep van, és ajánlj neked egy csomó más látványosságot, amit megnézhetsz a palota helyett, és még egy tuk-tuk-ot is szerez neked, aki elvisz mindenféle jó drága boltba is, ahonnan magas jutalékot kap. Mindeközben látod, hogy a palotából turisták tömege jön ki és be. Ha másnap visszamész, másnap persze megint Buddha Ünnep lesz.
Valójában csak néhány Buddha Ünnep van, és ezt arról veszed észre a legkönnyebben, hogy a boltokban a bort és a sört kartonlapok mögé rejtik, és a hűtőt is lelakatolva találod. Ha szerencséd van, és nem a májusi Buddha Napot fogod ki, akkor az éttermekben vagy bárokban van esélyed alkoholhoz jutni az ünnepen is.
És a Buddha Ünnepen szeretik a nagy és látványos parádét. Iskola zenekarok, népviseletbe öltözött emberek százai vonulnak az utcán Buddha szoborral a kezükben.
Felfegyverkezve járnak szórakozni. Nagyon gyakran látni este az utcán nadrágszíjba dugott pisztolyt vagy kidudorodó zsebet. Thaiföld persze nem a Vadnyugat, nincsenek nagy utcai harcok, de jobb vigyázni egy késői bárlátogatáskor, hogyan viselkedünk.
Helyiek meséltek olyan esküvőről, ahol a vőlegény apja hangos szóváltásba keveredett, és a menyasszony apja azt találta legjobb megoldásnak, ha előrántja a pisztolyát és néhányszor a levegőbe lő. Hatásos volt. El lehet képzelni a lagzi hangulatát ezután.
Nem valódi a fogszabályzó, amit hordanak. Rengeteg fiatal nőt látni az utcán fogszabályzóval a szájában, amit mint valami társadalmi szimbólumot viselnek. Régóta Thaiföldön élők azt mondják, a nagy részük csak álfogszabályzó, nem szabályoz valójában semmit. Csak azért hordják, hogy fiatalabbnak látszanak tőle, és jómódubbnak látsszanak, mint valójában.
Vigyázz a szerzetesekkel! A szerzetesek nagy tiszteletnek örvendenek Thaiföldön. Minden szülő abban reménykedik, hogy legalább az egyik fiából szerzetes lesz, mert az nagy megtiszteltetés. De nem minden szerzetes önszántából szerzetes. Gyakran megesik, hogyha egy fiatal bajba kerül, felajánlják neki a választás lehetőségét, hogy vagy a börtönben tölthet egy évet vagy a szerzetesek között. Ezért gyakran látni olyat, hogy fiatal szerzetesek könyökölnek bele a társuk bordáiba, ha meglátnak egy jó nőt az utcán. Szóval jobb vigyázni a szerzetesekkel, mert nem tudhatod, kik is ők valójában.
Te milyen furcsasággal találkoztál Thaiföldön?